Oferta w dalszym ciągu obowiązuje!!

Nowa oferta firmy Holiday Park & Resort dla członków NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

W związku z powyższym bardzo proszę osoby okręgu poznańskiego (należące do NSZZFiPW) chętne do skorzystania z oferty w nowych cenach o zgłaszanie się do Przewodniczących Zarządów Terenowych NSZZFiPW w Waszych jednostkach do dnia 20.04.2021 roku.

W ramach przypomnienia oferty:

Istnieje możliwość zakupu voucherów na 7-dniowe pobyty w sześciu nadmorskich rodzinnych ośrodkach. tj. Rowy, Pobierowo, Niechorze, Ustronie Morskie, Kołobrzeg, Mielno.

Czas na zrealizowanie voucherów to 5 lat w każdym dostępnym w danym okresie Resorcie.

Dodatkowe opłaty w regulaminie:

  • opłata klimatyczna w wysokości 2 zł/dobę za każdą osobę jest płatna na miejscu
  • opłaty eksploatacyjne: wodę, ścieki, prąd według zużycia
  • jednorazowa opłata za sprzątanie 150 zł brutto
  • kaucja 750 zł, gdzie pobrany depozyt w wysokości 750 zł zostanie zwrócony w całości, natomiast w przypadku stwierdzenia uszkodzeń lub niedoborów sprzętu, kwota depozytu zostanie pomniejszona zgodnie z regulaminem.

Michał Dworacki – przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Poznaniu

Wirtualny spacer po resortach można odbyć na stronie
www.holidaypark.pl

Czas na Szkołę Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości

Po ponad dwóch latach funkcjonowania, Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki przestanie istnieć, choć nie oznacza to likwidacji uczelni. Resort sprawiedliwości zamierza jednak zmienić nazwę szkoły, która działalność rozpoczęła 1 stycznia 2019 roku. Projekt rozporządzenia ministra w tej sprawie przygotowało już ministerstwo edukacji i nauki. Zgodnie z nim od 1 kwietnia funkcjonować ma nazwa Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości.

https://infosecurity24.pl/czas-na-wyzsza-szkole-wymiaru-sprawiedliwosci#.YDekgMdbw-A.facebook

Świąteczna paczka!!!

https://www.facebook.com/1233540093425665/posts/3401900769922909/

Akcja “Świąteczna Paczka” – Zarząd Okręgowy NSZZFiPW w Poznaniu.

Akcja „Świąteczna Paczka” zainicjonowana przez Zarząd Główny przy udziale Zarządów Okręgowych NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zawitała również do naszego okręgu. Zakupione i przekazane zostały świąteczne prezenty dla dwóch rodzin których dzieci zmagają się z różnymi przeciwnościami losu. Fantastycznie było poznać maluchy, które mimo towarzyszących im chorób tryskaja pozytywną energią i zarażają uśmiechem. Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZ FiPW w Poznaniu Michał Dworacki wspólnie z wicerzewodniczącym Zarządu Okręgowego Krzysztofem Walczakiem przekazali sprzęt medyczny, który mamy nadzieję znacząco wpłynie na komfort życia milusińskich i ułatwi funkcjonowanie całych rodzin. Dzieciaki przekazały osobiste podziękowania 🥰🥰 oraz drobne upominki. Niezwykle sympatycznym rodzinom życzymy dużo wytrwałości w walce o zdrowie swoich pociech i trzymamy kciuki za to, by każdy kolejny dzień milowymi krokami przybliżał ich do normalności. Pozdrawiamy serdecznie raz jeszcze.

Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZ FiPW w Poznaniu
/-/ Michał Dworacki

Zakończony został VIII Bieg Memoriałowy Tomasza Mielko!!

W dniach 10-15 października 2020 roku odbył się VIII Memoriałowy Bieg Tomasza Mielko sponsorowany przez firmę PZU. W związku z aktualnie panującą w kraju sytuacją epidemiologiczną tegoroczny bieg miał charakter wirtualny, oznaczało to, że w podanym terminie uczestnik biegu winien pokonać dystans minimum 5 kilometrów w dowolnym miejscu w kraju a potwierdzenie wykonania zadania w formie zdjęcia lub screena wysłać na podany adres e-mail.

Do udziału w biegu zgłosiło się blisko 100 biegaczy z całej Polski. Biorąc pod uwagę charakter wydarzenia odstąpiono od klasyfikacji i honorowania zwycięzców. Każdy kto potwierdził ukończenie biegu i wpłacił symboliczne wpisowe (w całości przekazane na pomoc dla f-szy służby więziennej) otrzymał pakiet startowy w którym znajdowała się okolicznościowa koszulka oraz medal, obie rzeczy zostały ufundowane przez głównego sponsora imprezy firmę PZU. Wszyscy uczestnicy otrzymali symboliczne nagrody które ufundowane zostały przez ZO NSZZ FiPW w Poznaniu firmę PZU oraz Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ FiPW kolegę Czesława Tułę.

14 lipca 2020′ (wtorek) o godzinie 09:00 odbędzie się posiedzenie sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych (ASW). Jedynym punktem porządku posiedzenie jest pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw służb mundurowych oraz Służby Więziennej (druk nr 432) – uzasadnia Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/PlanPosKom.xsp?fbclid=IwAR1N2Ga-BlU3grXfDUfQx0gLEwsE91uy1OYjaZNAmPUjcS-_ZqMVq0gFFzA

Postawa kolegów z aresztu śledczego z Ostrowa Wielkopolskiego godna pochwały. Który to już raz !! Brawo!!

Ostrowski areszt szyje maseczki

W obliczu zagrożenia, jakim jest pandemia wirusa SARS-CoV-2 każda inicjatywa służąca ograniczeniu ryzyka zakażeń jest cenna. Do akcji włączyła się również poznańska Służba Więzienna, która organizuje produkcję maseczek ochronnych przez osadzonych.

Inicjatywa

Z inicjatywą wyszli funkcjonariusze i Zarządu Terenowego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Ostrowskiego aresztu śledczego. Osadzeni od dłuższego czasu szyli poduszki, torby na aukcje charytatywne i dla instytucji pomocowych. Naturalnym zatem było zaangażowanie się w wytwarzanie tego produktu pierwszej potrzeby. Zorganizowano dodatkowe maszyny do szycia i pomocników. Obecnie jest pięć maszyn, a w akcję jest zaangażowanych 15 osadzonych. Zgłosił się też przedsiębiorca, który przekazał materiał.

Reakcja i koordynacja

Obecnie jednostka dysponuje materiałem do wyprodukowania 8000 maseczek, jednak inicjatywa spotkała się z dużym odzewem – do aresztu zgłaszają się ludzie, którzy oferują wypożyczenie maszyn do szycia lub zakup materiałów. Maseczki administracja aresztu przekaże Starostwu Powiatowemu w Ostrowie Wielkopolskim, skąd zostaną rozdzielone tam, gdzie będą najbardziej potrzebne. 

https://ostrow.naszemiasto.pl/zarazamydobrem-osadzeni-w-areszcie-sledczym-w-ostrowie/ar/c1-7619615

https://wlkp24.info/osadzeni-w-ostrowskim-areszcie-beda-szyc-maseczki-ochronne/

Szczere wyrazy współczucia.

“Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Są słowa, które zawsze wywoływać będą morza łez. I są takie osoby na myśl, o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień”

Szanownemu Koledze

Janowi Tomczakowi  oraz jego rodzinie i bliskim wyrazy najgłębszego współczucia z powodu śmierci

Mamy

składa

Zarząd Okręgowy NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa  w Poznaniu oraz

Zarząd Terenowy NSZZ
Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Ostrowie Wlkp.

Uroczystości pogrzebowe śp. Marii Tomczak odbędą się 25 marca o godzinie 12:00 na cmentarzu parafialnym w Niedźwiedziu

Turniej Piłki Nożnej ODWOŁANY!!!!

Z przykrością informujemy, iż turniej piłki nożnej który planowo miał się odbyć w dniu 28 marca 2020 roku został odwołany. Przyczyną podjęcia takiej decyzji jest oczywiście zagrożenia spowodowane koronawirusem. Wspólnie z Dyrektorem Okręgowym Służby Więziennej w Poznaniu podjęliśmy decyzję, iż organizacja turnieju byłaby niczym nie uzasadnionym narażaniem funkcjonariuszy służby więziennej oraz innych służb na niebezpieczeństwo. W takiej sytuacji pozostaje nam zaprosić wszystkich na kolejne sportowe zawody jakie będą organizowane pod egidą NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz Służby Więziennej.