Postawa kolegów z aresztu śledczego z Ostrowa Wielkopolskiego godna pochwały. Który to już raz !! Brawo!!

Ostrowski areszt szyje maseczki

W obliczu zagrożenia, jakim jest pandemia wirusa SARS-CoV-2 każda inicjatywa służąca ograniczeniu ryzyka zakażeń jest cenna. Do akcji włączyła się również poznańska Służba Więzienna, która organizuje produkcję maseczek ochronnych przez osadzonych.

Inicjatywa

Z inicjatywą wyszli funkcjonariusze i Zarządu Terenowego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Ostrowskiego aresztu śledczego. Osadzeni od dłuższego czasu szyli poduszki, torby na aukcje charytatywne i dla instytucji pomocowych. Naturalnym zatem było zaangażowanie się w wytwarzanie tego produktu pierwszej potrzeby. Zorganizowano dodatkowe maszyny do szycia i pomocników. Obecnie jest pięć maszyn, a w akcję jest zaangażowanych 15 osadzonych. Zgłosił się też przedsiębiorca, który przekazał materiał.

Reakcja i koordynacja

Obecnie jednostka dysponuje materiałem do wyprodukowania 8000 maseczek, jednak inicjatywa spotkała się z dużym odzewem – do aresztu zgłaszają się ludzie, którzy oferują wypożyczenie maszyn do szycia lub zakup materiałów. Maseczki administracja aresztu przekaże Starostwu Powiatowemu w Ostrowie Wielkopolskim, skąd zostaną rozdzielone tam, gdzie będą najbardziej potrzebne. 

https://ostrow.naszemiasto.pl/zarazamydobrem-osadzeni-w-areszcie-sledczym-w-ostrowie/ar/c1-7619615

https://wlkp24.info/osadzeni-w-ostrowskim-areszcie-beda-szyc-maseczki-ochronne/