Wielki Finał Szlachetnej Paczki 2017 – Zarząd Terenowy Zielona Góra, Zarząd Okręgowy w Poznaniu

„Uważam, że nie może być tak, że czym więcej pomocy, tym więcej potrzebujących. Chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Nie chcemy biedy. Nie chcemy rekordów. Chcemy prawdziwej miłości wzajemnej. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”

Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek
Prezes, Stowarzyszenie WIOSNA
Pomysłodawca Szlachetnej Paczki

Właśnie trwa Finał „Szlachetnej Paczki” 2017, który  odbywa się w weekend 9-10 grudnia. Wtedy to darczyńcy dostarczają zebrane paczki do wyznaczonych magazynów. Potrzebujące rodziny otrzymają swoje paczki w tych dniach oraz okolicach ¦wiąt Bożego Narodzenia.

Jednym z darczyńców „Szlachetnej Paczki”  został Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związków Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa wraz z Dyrekcją oraz Funkcjonariuszami Aresztu ¦ledczego w Zielonej Górze przy równoczesnym wsparciu Zarządu Okręgowego w Poznaniu. To właśnie w dniu dzisiejszym ze zgromadzonych środków została przekazana ?Szlachetna Paczka? rodzinie, która został wybrana przez darczyńców. Dariusz Jaskulski oraz Dariusz Mieczyński Członkowie NSZZ FiPW wraz z Kpt. Przemysławem Kierzkiem Rzecznikiem Prasowym Aresztu ¦ledczego w Zielonej Górze wspólnie z wolontariuszami dostarczyli paczkę wybranej rodzinie. W paczce tej  można było znaleĽć takie rzeczy jak:

  • Żywność
  • Artykuły chemiczne
  • Artykuły Szkolne
  • Artykuły higieny osobistej
  • Odzież dla dzieci
  • Pościel i ręcznik
  • Kurs Języka Niemieckiego
  • Vouchery do kina

Ponadto przy wielkim zaangażowaniu Przewodniczącego Zarządu Głównego Czesława Tuły oraz Przewodniczącej Zarządu Okręgowego Danuty Malkusz udało się ufundować dwa miejsca dla dzieci wybranej rodziny na kolonii, którą odbędzie się w 2018 roku w Ośrodku ?Krokus? Mielno Unieście organizowaną przez Zarząd Okręgowy NSZZ FiPW w Opolu.

Wszystkim tym, którzy się przyczynili do powstania Szlachetnej Paczki składamy Serdeczne Podziękowania. 

Reportaż z przekazania „Szlachetnej Paczki”