International Police Associatcion – Międzynarodowy turniej piłki nożnej z udziałem drużyny Aresztu ¦ledczego z Poznania

International Police Associatcion organizatorzy  Międzynarodowego Turnieju  Piłki Nożnej który  na stałe wpisał się na kartach historii działalności Regionu IPA Poznań , po raz szesnasty  pod koniec maja tego roku zorganizował  turniej w Kiekrzu koło Poznania.  W tym roku po raz dziesiąty na zaproszenie kolegów z Regionu IPA Poznań wystąpili zawodnicy  Aresztu  ¦ledczego w Poznaniu i Zakładu Karnego w Koziegłowach  reprezentujący   NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz  Służbę Więzienną.

Tegoroczne rozgrywki Patronatem Honorowym objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Starosta Powiatu Poznańskiego oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski. W piątkowe przedpołudnie (30 maja)  do rozgrywek turniejowych przystąpiło 18 drużyn piłkarskich :  trzy drużyny z Rumunii, dwie z Węgier, drużyna ze Słowenii oraz  12 drużyn zaprzyjaĽnionych służb mundurowych, w tym ze Służby Kontrwywiadu Wojskowego Warszawa, Straży Miejskiej Poznań, Aresztu ¦ledczego z Poznania Zakładu Karnego w Koziegłowach , Inspekcji Transportu Drogowego,  policjantów z KPP w Turku oraz drużyny IPA-ców z Częstochowy, Gdyni, Lublina, Gniezna, Jarocina i Poznania. Choć w całym kraju szalały ulewy i burze, nad Kiekrzem podczas Turnieju świeciło słońce, co napawało wszystkich dużym optymizmem. Drużyny wybiegały na boiska zmotywowane i głodne zwycięstwa. Gra była bardzo wyrównana, a mecze zacięte. Wszyscy zawodnicy wykazali się pełnym zaangażowaniem.Na szczęście obyło się bez poważny

Po zaciętej rywalizacji w piątek, wyłoniono 8 drużyn, które w sobotę rozpoczęły dalsze rozgrywki o zwycięski laur. Mecze rozegrano w dwóch grupach. Cztery drużyny weszły do półfinału.
Mecz o miejsce trzecie rozegrały drużyny IPA Jarocin i  Służby Więziennej .

Z tego pojedynku zwycięsko wyszła drużyna związkowców więzienników.

Mecz finałowy rozegrany został pomiędzy IPA Poznań a reprezentacją Służby Kontrwywiadu Wojskowego.  Zwycięski Puchar zdobyła  reprezentacja gospodarzy IPA Poznań.

W imieniu swoim jak i Zarządu Okręgowego NSZZF i PW w Poznaniu pragnę podziękować zawodnikom drużyny za zaangażowanie i zdobycie pucharu za III miejsce , składam również podziękowania  Dyrektorowi Aresztu ¦ledczego w  Poznaniu płk. Jackowi Wiśniewskiemu za stroje piłkarskie oraz  Zastępcy  Dyrektora Aresztu ¦ledczego w Poznaniu kpt. Szymonowi Zandrowiczowi  za dopingowanie zawodników w trakcie rozgrywek

W imieniu naszej  drużyny  dziękujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach za , koleżeńską rywalizację i za wspaniałe widowisko !!!

        Przewodniczący Zarządu Okręgowego

       NSZZFiPW w Poznaniu

      /-/Dariusz Grajczyński