XVIII Pielgrzymka Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej oraz ich rodzin.

18. Pielgrzymka Funkcjonariuszy Służby Więziennej przybyła w sobotę, 11 paĽdziernika na Jasną Górę. Gromadzi ona co roku funkcjonariuszy i pracowników więzień wraz z rodzinami, przedstawicielami związków zawodowych służby więziennej, dyrektorami okręgowymi poszczególnych jednostek. Towarzyszą im księża kapelani posługujący w zakładach karnych w całej Polsce.

?Pielgrzymujemy już wiele lat, mamy bardzo poważne intencje, ponieważ to są intencje dotyczące naszej służby. Nasza służba dotyczy pracy z człowiekiem, w jego wyjątkowej sytuacji, w sytuacji dokonanego przestępstwa, łącznie z zabójstwami, a więc to są przeróżne kategorie bardzo tragicznych sytuacji ludzkich. My z tymi osobami pracujemy, modlimy się tutaj w ich intencji, w intencji ich rodzin, modlimy się także w intencjach naszych rodzin? ? mówi ks. dr prał. Paweł Wojas naczelny kapelan więziennictwa w Polsce.

?Nasza praca jest naprawdę trudna ? podkreśla ks. dr prał. Paweł Wojtas ? I dlatego tego wewnętrznego umocnienia bardzo nam potrzeba, dlatego tutaj jesteśmy i modlimy się na Jasnej Górze?.

W Pielgrzymce jak co roku uczestniczył Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZF i PW Czesław Tuła, Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen Jacek Włodarski. Jak również funkcjonariusze okręgu Poznańskiego wraz z Dyrektorem Okręgowym Służby Więziennej Panem płk Grzegorzem Fedorowiczem

Jasnogórskie spotkanie rozpoczęła zbiórka pocztów sztandarowych i uczestników pielgrzymki przed Bramą Lubomirskich. Stamtąd pielgrzymi przeszli do bazyliki, gdzie wzięli udział we Mszy św. o godz. 11.00. Eucharystii przewodniczył ks. dr prał. Paweł Wojtas.  Następnie na wałach Jasnogórskich odbyła się Droga Krzyżowa, w której uczestniczyli pielgrzymi. Wspólne pielgrzymowanie zakończył posiłek przygotowany na tą okazje.

¬ródło:

o. Stanisław Tomoń

http://www.jasnagora.com/