Relacja z III Biegu Memoriałowego Tomasza Mielko 26 września 2015 roku Drzonków

To już po raz trzeci z inicjatywy Zarządu Okręgowego NSZZF i PW w Poznaniu na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia i Rekreacji w Drzonkowie odbył się Bieg Przełajowy Służb Mundurowych i ich sympatyków będący Memoriałem Tomasza Mielko. Jak w poprzednim roku Patronat Honorowy nad imprezą objął Zarząd Główny NSZZF i PW z Przewodniczącym Czesławem Tułą na czele oraz Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Poznaniu płk Grzegorz Fedorowicz.

W dniu 22 paĽdziernika 2012 roku na służbie zginął śmiercią tragiczną funkcjonariusz Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej Zakładu Karnego w Rawiczu mł. chor. Tomasz Mielko.

Do wypadku doszło podczas ćwiczeń na strzelnicy.

Pozostając w żalu po stracie kolegi i łącząc się w bólu z rodziną składamy wyrazy głębokiego współczucia najbliższym Tomka. Pozostajemy w modlitwie. W naszych sercach na zawsze będzie trwać pamięć o Nim?

W tym roku bieg memoriałowy odbył się w dniu 26 września. Trasa tak jak w poprzednich latach liczyła około 10 km. Memoriał zgromadził na starcie ponad 50 osób, osób które w ten sposób chcielły uczcić pamięć Tomka i przy okazji  sprawdzić się w sportowej rywalizacji.

Minutą ciszy uczczono pamięć Tomka, po której głos zabrali organizatorzy i zaproszeni goście.

Tak naprawdę wszyscy uczestniczący byli zwycięzcami. W tym dniu nie chodziło bowiem o zdobycie najlepszego czasu, a o udział? Udział w przedsięwzięciu, którego celem jest pamięć? Wygrali Ci, który pamiętali?

Start do biegu odbył się równo o godzinie 12.00. Sygnał do startu dał Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW kol. Czesław Tuła. Start wspólny dla kobiet i mężczyzn, ale bieg podzielony na dwie klasyfikacje – kobiet i mężczyzn. W Wśród zgromadzonych byli Funkcjonariusze Służby Więziennej, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Policji oraz osoby spoza służby.

W grupie kobiet klasyfikacji Open mieli na podium staneły: 

I      Miejsce ? WoĽniak-Cieślar Joanna KPP Żary
II     Miejsce ? Chróściel Aleksandra Astra Nowa Sól
III    Miejsce ? Wietrzyńska Agnieszka ? Areszt ¦ledczy Międzyrzecz
Tuż poza podium na IV Miejscu znalazła się . Chomiak Anna Drzonków

W grupie mężczyzn klasyfikacja Open przedstawiała się następująco:

I       Miejsce ? Skorupa Jacek ¦cinawa
II      Miejsce ? Balinowski Kornel Nowosolska Grupa Biegowa
III     Miejsce ? Haręża  Łukasz SG Krosno Odrzańskie

W grupie kobiet klasyfikacji Służby Mundurowe na podium staneły:

I      Miejsce ?  WoĽniak-Cieślar Joanna KPP Żary
II     Miejsce ? Wietrzyńska Agnieszka ? Areszt ¦ledczy Międzyrzecz

W grupie mężczyzn klasyfikacja Służby Mundurowe  przedstawiała się następująco:

I       Miejsce ? Haręża  Łukasz SG Krosno Odrzańskie
II      Miejsce ? Runowski Krzysztof TOZ NSZZFSG Poznań Ławica
III     Miejsce ? Rembowicz Szymon KMP Poznań, Gniezno

Organizatorzy serdecznie dziękują Pani Magdalenie Skokoń ? Mielko za uświetnienie III Memoriału swoją obecnością. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom ? swoim wysiłkiem okazaliście szacunek w sposób, którego nie można kupić , czyli sposób najdroższy.

Specjalne podziękowania organizatorzy składają sponsorom Memoriału firmą takim jak:

 Sponsor Strategiczny

 

Dodatkowi Sponsorzy

 

Wszystkim wymienionym składamy serdeczne podziękowania i życzymy sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Cieszymy się, że są jeszcze na tym świecie ludzie, którym pamięć o przyjaciołach nie jest obojętna.

 /-/ Zarząd Okręgowy w Poznaniu

Więcej zdjęć w galerii ……….