I Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn „Szczypiorno Cup”

Znane są już dokładne szczegóły I Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn „Szczypiorno Cup”, w którym swój udział potwierdził niemiecki zespół Fuchse Berlin.

W imprezie, która w dniach 2-3 sierpnia rozegrana zostanie w Kaliszu, oprócz czołowej drużyny Bundesligi wystąpią: Górnik Zabrze, KS Azoty Puławy i Gaz-System Pogoń Szczecin. – Ideą tego turnieju było zaproszenie jak największej ilości reprezentantów Polski i myślę, że w 90 procent to się nam udało. Mamy zapewnienie, że wszystkie drużyny przyjadą w najmocniejszych składach, a zawodnicy potraktują mecze bardzo poważnie – mówi Krzysztof Walczak reprezentujący Zarząd Okręgowy NSZZFi PW w Poznaniu, członek komitetu organizacyjnego turnieju.

Zaplanowane zostały 4 pojedynki. Pierwszego dnia odbędą się mecze półfinałowe. Górnik Zabrze zmierzy się Gaz-System Pogonią Szczecin, a następnie Fuchse Berlin zagra z Azotami Puławy. Przegrani spotkają się drugiego dnia w meczu 3. miejsce, a zwycięzcy w finale. Organizatorzy planują też rozegranie spotkania pomiędzy drużynami oldbojów z Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego.

Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Szczypiorniak oraz komitet organizacyjny w składzie: Edward PrusKrzysztof Walczak i Daniel Pawlak. Patronat honorowy nad turniejem „Szczypiorno Cup” objęli prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki i prezydent miasta Kalisza Janusz Pęcherz.

Wszystkie zespoły na czas trwania imprezy zostaną zakwaterowane w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Dla uczestników przygotowano kilka dodatkowych atrakcji poza występami na parkiecie. – Szykujemy niespodziankę w postaci zmagań strzeleckich dla zawodników. To tylko jeden z pomysłów, bo planujemy też inne atrakcje – informuje pułkownik Danuta Kalaman, komendant COSSW.\

Jednym ze sponsorów turnieju został Zarząd Okręgowy NSZZF i PW w Poznaniu, którego reprezentantem a zarazem organizatorem jest kolega Krzysztof Walczak z Ostrowa Wlkp.

Za kilka tygodni ruszy internetowa sprzedaż biletów na turniej. Ceny wydają się być przystępne dla każdego kibica szczypiorniaka. Przygotowano dwie kategorie wejściówek – A i B. W tej pierwszej kosztować będą 30 zł (dwa mecze w sobotę) i 40 zł (dwa mecze w niedzielę), drugie natomiast odpowiednio 20 i 30 zł. Bilety ulgowe będą o połowę tańsze i przysługują one młodzieży do lat 16. Dzieci do lat 5 oraz osoby niepełnosprawne obejrzą turniej za darmo.

Harmonogram I Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn „Szczypiorno Cup” w hali Kalisz Arena:

sobota, 2 sierpnia (bilety – 20/30 zł normalny, 10/15 zł ulgowy)
15:00 Górnik Zabrze – Gaz-System Pogoń Szczecin
17:00 Fuechse Berlin – Azoty Puławy

niedziela, 3 sierpnia (bilety – 30/40 zł normalny, 15/20 zł ulgowy)
14:30 mecz o 3. miejsce
17:00 mecz finałowy
19:00 oficjalne zakończenie turnieju, wręczenie nagród i pucharów.

Media o turnieju:

http://www.faktykaliskie.pl/szczypiorno-cup-z-gwiazdami-foto

http://wkaliszu.pl/8027759/PILKA_RECZNA_W_maju_bilety_na_Szczypiorno_Cup.html

http://www.kalisz.pl/pl/q/dla-mieszkancow/aktualnosci/sierpniowe-swieto-szczypiorniaka