?Dość lekceważenia społeczeństwa? ? Gdańsk 9 listopada 2013r.

Około pięć tysięcy osób uczestniczyło dziś w Gdańsku w proteście pod hasłem ?Dość lekceważenia społeczeństwa? zorganizowanym przez regionalne struktury trzech central związkowych: Forum Związków Zawodowych, NSZZ ?Solidarność? oraz OPZZ.

Uczestnicy manifestacji zebrali się o godz. 11.00 przy historycznej Bramie Stoczni Gdańskiej na placu Solidarności, skąd w południe wyruszyli głównymi ulicami miasta na Długi Targ.

Związkowcy żądali  przestrzegania zasad dialogu społecznego, obniżenia wieku emerytalnego, wycofania przepisów o elastycznym czasie pracy i ograniczenia stosowania umów śmieciowych. Wśród postulatów demonstrujących były także wzrost płacy minimalnej i wprowadzenie obligatoryjnych referendów po zebraniu odpowiedniej liczby podpisów.

Manifestujący trzymali transparenty z takimi hasłami jak: ?Idziemy PO ciebie Donaldzie?, ?Tusk pod sąd?, ?Stop dla bezrobocia i emigracji młodych???.

Na Długim Targu, odbył się wiec, podczas którego wygłoszone zostały przemówienia przewodniczących trzech central. Na wzór wrześniowych protestów jakie miały miejsce w Warszawie wystawiono w Gdańsku takżę pomnik Donalda Tuska z napisem na postumencie ?Premierowi ? naród?.

Te wydarzenia w Gdańsku to nieustający  protest związkowców na ignorancję rządu wobec dotychczas głoszonych postulatów.

Galeria zdjęć : http://zwnszzp-gdansk.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=339