Wiceminister Sprawiedliwości na ¦więcie Służby Więziennej okręgu poznańskiego.

22 lutego 2013 w Domu Kultury we Wronkach odbyła się uroczystość z okazji ¦więta Służby Więziennej. Dzień ten nawiązuje do ogłoszonego dekretu przez Józefa Piłsudskiego z 8 lutego 1919 roku, który dał początek więziennictwu w odradzającej się Polsce. ¦więto więzienników okręgu poznańskiego uświetnił swoją obecnością Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Stanisław Chmielewski.

 Po 94 latach Służba Więzienna kontynuuje tradycje zapoczątkowane w II Rzeczpospolitej obchodząc święto właśnie w tym dniu. W uroczystości udział wziął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Stanisław Chmielewski oraz przedstawiciele władz samorządowych z Panem Pawłem Kowzanem Starostą Szamotulskim i Mirosławem Wieczorem Burmistrzem Miasta i Gminy Wronki na czele, przedstawiciele sądownictwa, przedstawiciele instytucji współpracujących z jednostkami penitencjarnymi okręgu poznańskiego, przedstawiciele związków wyznaniowych, dyrektorzy lubuskich jednostek penitencjarnych okręgu poznańskiego, przedstawiciele Policji i Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciel  Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Okręgu Poznańskiego Przewodniczący Dariusz Grajczyński oraz awansowani i wyróżnieni funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej.

¦więto Służby Więziennej było okazją do uhonorowania, odznaczenia i wyróżnienia funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Poznaniu. Wszystkim awansowanym i odznaczonym składamy szczere gratulacje.