Szkolenia organizowane przez NSZZF i PW

Przeprowadzenie profesjonalnych warsztatów, interesujących ćwiczeń i ciekawych wykładów które pomogą zapobiegać oraz radzić sobie ze stresem, a także sytuacjami trudnymi w służbie, w pracy oraz w życiu codziennym pogłębienie wiedzy o pierwszej pomocy przedmedycznej oraz  bezpieczeństwie i higienie pracy ? tak ma wyglądać pierwszy tak duży projekt edukacyjny realizowany dla funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Po udanych negocjacjach, dzięki staraniom i dużemu zaangażowaniu wielu kolegów związkowców,  w dniu 15.09.2016r. podpisano stosowną umowę na wykonanie takiego zadania.

Dokument podpisany przez Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ FIPW Czesława Tułę zakłada przeszkolenie ponad tysiąca funkcjonariuszy oraz pracowników Służby Więziennej z zakresu podstawowej wiedzy dotyczącej mechanizmów działania stresu na nasz organizm, sposobów zapobiegania jego negatywnym skutkom, wykorzystywania pozytywnych stron stresu oraz radzenia sobie w sytuacji ekspozycji na sytuację trudną.  Program będzie obejmował warsztaty z zakresu BHP pracy, pomocy przedmedycznej oraz treningów psychologicznych.
Zdaniem kol. Przewodniczącego wchodzimy na nowe pole działalności naszego Związku, jakim jest rozwój poprzez aktywne szkolenia, gdzie dzięki wsparciu sponsora firmy PZU S.A. funkcjonariusze i pracownicy będą mogli w sposób praktyczny nabyć bardzo cenną wiedzę na temat stresu, szczególnie w tak trudnym zawodzie jakim jest więziennik czy utrwalić warsztat z dziedziny udzielania pierwszej pomocy oraz wykonywaniu bezpiecznej służby i pracy.

Projekt szkoleniowy realizowany będzie od września 2016 roku do marca 2017 roku w bazie hotelowo-szkoleniowej NSZZ FIPW Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym Zimowit w Wiśle. Koordynatorem projektu ze strony związkowej będzie kol. Dawid Gazda członek Zarządu Głównego NSZZ FIPW.