SENTYMENTALNE SPOTKANIA PO LATACH DZIEŃ DZIECKA ORAZ DNI OTWARTE ZAKŁADU KARNEGO W KRZYWAŃCU

W dniu 8 czerwca 2013 roku odbyła się impreza poświęcona 50 ? leciu Zakładu Karnego w Krzywańcu, która została zorganizowana przez Dyrekcję Zakładu Karnego w Krzywańcu oraz Zarząd Terenowy NSZZFiPW.

Na terenie przyległym do tutejszej jednostki emeryci i renciści oraz czynni funkcjonariusze wraz ze swoimi rodzinami mieli możliwość wspólnego spotkania oraz wymiany doświadczeń.

Organizatorzy zapewnili ciekawe atrakcje. Każdy uczestnik mógł obejrzeć pokaz przeprowadzony przez Straż Pożarną, Policję oraz Służbę Więzienną, jak również zobaczyć oraz zrobić sobie zdjęcie z unikatowym motocyklem  żużlowym Stelmetu Falubaz . W ramach Dni Otwartych umożliwiono grupowe zwiedzanie Zakładu Karnego  w Krzywańcu, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Z okazji Dnia Dziecka nasze pociechy otrzymały wiele upominków oraz słodkości. Zabawę dla najmłodszych zorganizowała FUNDACJA  DR. CLOWNA. Wspaniałe animatorki dziecięcej radości niestrudzenie wykonywały dla milusińskich balonikowe zwierzątka, malowały buĽki, kręciły talerzykami, uczyły sztuki chodzenia na szczudłach oraz tworzenia ogromnych baniek mydlanych. Podczas festynu zarówno dzieci, jak i dorośli przy dĽwiękach muzyki uczestniczyli w zabawach z kolorowymi chustami Klanzy, brali udział w animacjach i prowadzonych rozmaitych konkursach. Zamki dmuchane, ogromna trampolina, cymbergaj, piłkarzyki cieszyły się nieustannym zainteresowaniem najmłodszych uczestników festynu. Mali artyści mieli szansę oddać się twórczej zabawie w specjalnie przygotowanej do tego celu ?strefie małego artysty?. Uwieńczeniem wspólnego spotkania było namalowanie przez gości wspólnego, pięknego obrazu, który został podarowany Dyrektorowi Zakładu Karnego w Krzywańcu.

Swoją obecnością zaszczycili nas licznie przybyli przedstawiciele Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej związanych z naszą jednostką oraz Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Poznaniu kol. Dariusz Grajczyński, a także Przewodniczący NSZZP woj. lubuskiego kol Sławomir Kostiuszko. Podróżom sentymentalnym nie było końca, niejeden raz zakręcił się łza wzruszenia, kiedy wspominano dawne czasy, wspólną służbę i osoby, których już z nami nie m

Wyborny poczęstunek, który zapewnił Gościom siłę do wspólnej zabawy przygotował SEBASTIAN LICZNERSKI Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ?HUBI? wraz ze swoją niestrudzoną załogą.

W imprezie wzięło udział ponad 500 osób, goście wpisywali się do księgi  pamiątkowej, składali życzenia Dyrekcji Zakładu Karnego w Krzywańcu. Było to huczne święto Służby Więziennej i uhonorowanie oddanej pracy byłych i obecnych funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych, wspólnie piszących historię Zakładu Karnego w Krzywańcu.

WSZYSTKIM PRZYBYŁYM GO¦CIOM ORAZ DARCZYŃCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Opracowanie:

ppor. Izabela Kulczycka

ppor. Diana Owsianka

Więcej zdjęć w galerii.