Oświadczenie rzecznika MSW

W artykule Roberta Zielińskiego pt. ?Policja bez pieniędzy, bo budżet ma dziurę?, opublikowanym dziś (21 lutego 2013 r.) w Dzienniku Gazecie Prawnej, zamieszczono niezweryfikowane i niesprawdzone informacje – informuje Małgorzata WoĽniak, rzecznik MSW.

 

Dla wszystkich zaniepokojonych dzisiejszą publikacją Redaktora Roberta Zielińskiego o braku środków na wypłaty odpraw dla policjantów odchodzących na emerytury podaję zweryfikowaną informację.

Oświadczam, że nie było i nie ma zagrożenia, że funkcjonariusz nie otrzymywał lub nie otrzyma dziś wszystkich należności związanych z odejściem ze służby. Podkreślam z pełną stanowczością, że minister spraw wewnętrznych po otrzymaniu wniosku od komendanta głównego policji wyraża zgodę na realizację wniosku i środki finansowe są przekazywane m.in. na te cele. Jeszcze raz oświadczam, że wszystkie należności są regulowane na bieżąco.

Redaktor Robert Zieliński po raz kolejny podaje nieprawdziwe informacje. Pisze m.in., że: ?Policja pytana o tę kwestię odesłała nas właśnie do MSW. W resorcie jednak czekano na ogłoszenie przez premiera Donalda Tuska nazwiska nowego szefa i na nasze pytanie nie udzielono odpowiedzi?.

Oświadczam, iż pytania ani do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, ani do Rzecznika prasowego MSW do dziś nie wpłynęły. ¦miem twierdzić, że pytania te nigdy nie zostały wysłane, gdyż Redaktor Robert Zieliński, poproszony o przesłanie kopii e-maila rzekomo przesłanego do MSW, cały czas milczy.

Nie została zachowana rzetelność dziennikarska. Zresztą nie po raz pierwszy. A przecież wystarczy tak niewiele, aby zweryfikować informację. Telefon Rzecznika prasowego MSW jest doskonale znany przedstawicielom mediów. Redaktor Robert Zieliński jednak nie zadał sobie trudu wykonania jednego, krótkiego telefonu. Mimo to w tekście ukazała się informacja, że MSW nie odpowiedziało na pytanie. Trudno odpowiedzieć na pytanie, którego się nie otrzymało.

Lepiej zacytować anonimowego i możliwe, że sfrustrowanego informatora niż zweryfikować informację w biurze prasowym MSW bądĽ u Rzecznika prasowego MSW.

Małgorzata WoĽniak
Rzecznik prasowy MSW
tel. 694 444 360

http://www.msw.gov.pl/portal/pl/2/10615/Oswiadczenie_MSW.html