MSWiA nie planuje zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych

Wczoraj (15.09.) na portalu MSWiA ukazało się oficjalne dementi ministra w sprawie doniesień zawartych w artykule w Dzienniku Gazecie Prawnej zatytułowanym: ?Koniec przywilejów. Mundurowi pójdą na emeryturę po sześćdziesiątce?.

(?) Minister Mariusz Błaszczak: MSWiA nie planuje zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych
Nawiązując do dzisiejszego artykułu w ?Dzienniku Gazecie Prawnej?, Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji zapewnił, że MSWiA nie prowadzi i nie planuje prowadzić żadnych prac związanych ze zmianami w systemie emerytalnym służb mundurowych. ? Bardzo stanowczo i jednoznacznie dementuję ? nie prowadzimy takich prac i nie planujemy, żeby takie prace były prowadzone. MSWiA nie planuje żadnych zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych ? podkreślił szef MSWiA.
Minister Mariusz Błaszczak zwrócił również uwagę, że MSWiA przygotowało ustawę dotyczącą obniżenia emerytur esbeckich. ? Wprowadzenie tej ustawy pozwoli na oszczędności w budżecie państwa ? chodzi o kwotę powyżej 100 mln zł rocznie ? powiedział minister (?)

http://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/15138,Minister-Mariusz-Blaszczak-MSWiA-nie-planuje-zmian-w-systemie-emerytalnym-sluzb-.html

Z ostatniej chwili: także wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marcin Zieleniecki powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że Jego resort nie prowadzi żadnych prac ws. reformy systemu emerytalnego służb mundurowych. ?Z tego, co wiem, żaden z resortów tego typu propozycji nie składał. Więcej, jestem zaskoczony tym artykułem? ? podkreślił minister. @MRPiPS_GOV_PL