Marek Biernacki nowym Ministrem Sprawiedliwości.

Marek Biernacki nowym Ministrem Sprawiedliwości

Prezydent RP Bronisław Komorowski, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, wręczył dzisiaj Markowi Biernackiemu akt powołania na urząd Ministra Sprawiedliwości.

Chciałem życzyć sukcesów nowemu Ministrowi, bo każdy sukces rządu jest sukcesem Polski ? powiedział w trakcie dzisiejszej uroczystości Prezydent Bronisław Komorowski.

Marek Biernacki (ur. 28 kwietnia 1959 r. w Sopocie) ? jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, posłem na Sejm III, V, VI i VII kadencji. W latach 1999-2001 sprawował funkcję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przewodniczył m.in. Komisji do Spraw Służb Specjalnych oraz Komisji ds. Uchwalania Ustawy o Ochronie Informacji Niejawnych.

Prezydent podziękował za pracę dotychczasowemu Ministrowi Sprawiedliwości – Jarosławowi Gowinowi i wręczył mu postanowienie o odwołaniu z członka Rady Ministrów.

? Dziękuję Panu Ministrowi Gowinowi i życzę, aby w swojej dalszej służbie dla Polski znalazł wiele odwagi, temperamentu, chęci i pomysłowości w służeniu Polsce – zakończył Prezydent Bronisław Komorowski.

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Ministerstwo Sprawiedliwości