KONFERENCJA PRASOWA WFZZSM – 3 LUTY 2014 R.

W dniu 3 lutego WFZZ SM w siedzibie KWP w Poznaniu na  Konferencji Prasowejprzedstawiła opinii publicznej plan działań związków zawodowych służb mundurowych w obliczu ograniczania przez Rząd RP uprawnień ustawowych funkcjonariuszy oraz braku realnego dialogu.

Komunikat dla prasy.

TVP POZNAŃ – TELESKOP:

http://www.tvp.pl/poznan/informacja-i-publicystyka/teleskop/wideo/03022014-godz-1730/13872226

Z uznaniem należy odnieść się do dziennikarzy, którzy licznie przybyli na Konferencę Prasową, co pozwoliło na przedstawienie problemów nurtujących funkcjonariuszy służb mundurowych województwa wielkoposkiego

 RADIO „MERKURY” – BĘDZIĘ SPÓR Z RZˇDEM

Wielkopolscy mundurowi zapowiadają spór zbiorowy z rządem. Związkowcy z policji, straży pożarnej, więziennej i granicznej są oburzeni brakiem dialogu w sprawie zmiany zasad korzystania ze zwolnień lekarskich.

Rząd chce mniej płacić funkcjonariuszom przebywającym na zwolnieniu lekarskim. Zamiast pełnej płacy chory policjant, strażak lub pogranicznik dostawałby osiemdziesiąt procent, czyli tak jak zatrudnieni w gospodarce. Zdaniem związkowców potrzebny jest tak zwany okres ochronny. Oznacza to, że przy krótkich zwolnieniach obowiązywałyby dotychczasowe zasady.

Mundurowi ostrzegają, że zapowiadane zmiany spowodują, że funkcjonariusze nie będą brali zwolnień w przypadku na przykład przeziębienia. To może zmniejszyć poziom bezpieczeństwa funkcjonariuszy i obywateli – twierdzą związkowcy.

Wielkopolscy mundurowi zapowiadają spór zbiorowy z ministrem spraw wewnętrznych, a także manifestacje w Poznaniu i stolicy. Do protestu chcą też zaprosić sędziów i prokuratorów.