III Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn SZCZYPIORNOCUP – relacja

W dniach 05-07.08.2016 r. w hali sportowo-widowiskowej ?Kalisz Arena?, odbył się Międzynarodowy Towarzyski III Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn SZCZYPIORNOCUP upamiętniający powstanie piłki ręcznej w Polsce

Trzeci raz piłkarze ręczni z całej Polski, a także goście z zagranicy stawili się do matecznika ?szczypiorniaka?, którym przypomnijmy jest teren obecnego Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. W latach 1917-1918 tu byli internowani legioniści Józefa Piłsudskiego, i to właśnie oni stali się twórcami tej niezwykle widowiskowej dyscypliny sportowej.

Od początku istnienia ?Szczypiorna Cup?, w komitecie organizacyjnym aktywnie działają dwaj związkowcy funkcjonariusze Aresztu ¦ledczego w Ostrowie Wielkopolskim, st. sierż. sztab. Krzysztof Walczak i mł. chor. Daniel Pawlak, którzy swoją pasją i zaangażowaniem przyczyniają się do sukcesu przedsięwzięcia. Aktywnością zarażają innych funkcjonariuszy i przyczyniają się do tworzenia pozytywnego wizerunku Służby Więziennej i Związku Zawodowego.

W imprezie udział wzięło 8 czołowych zespołów z polskich lig, tj.: Orlen Wisła Płock (srebrni medaliści mistrzostw Polski), KS Azoty Puławy (brązowi medaliści mistrzostw Polski i jednocześnie ubiegłoroczni zwycięzcy turnieju), Górnik Zabrze, Chrobry Głogów, Pogoń Szczecin, KPR Ostrowią, MKS Kalisz oraz zespół z miasta partnerskiego Kalisza ? Hamm Westfalen.

Opiekunami drużyn byli również związkowcy z Aresztu ¦ledczego w Ostrowie Wlkp.. mł.chor Jacyna Dariusz, kpr. Dutkiewicz Paweł, kpr. Dutkiewicz Krzysztof, kpr. Jas Szymon, kpr. Łacny Michał.

Turniej rozgrywano w systemie pucharowym.Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji, rozegrano spotkania finałowe: w meczu o trzecie miejsce Azoty Puławy pokonały Górnika Zabrze. W ścisłym finale spotkały się natomiast Wisła Płock i Hamm Westfalen, których walka była bardzo wyrównana ? o zwycięstwie rodzimych zawodników zdecydowały dopiero rzuty karne.

W uroczystym zakończeniu turnieju udział wzięli min.: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Tomasz Ławniczak, Prezydent Miasta Kalisza – Grzegorz Sapiński. Służbę Więzienną reprezentowali: ppłk Krzysztof Jędrzejak – Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, ppłk Ryszard Czapracki – Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu, Przewodniczący NSZZF i PW Zarząd Okręgowego w Poznaniu Dariusz Mieczyński i Wiceprzewodniczący  NSZZF i PW Zarządu Okręgowego w Poznaniu Michał Dworacki.

Pomimo, iż turniej odbywa się dopiero od trzech lat, zdążył już zyskać rangę najlepszego w Polsce, tak pod względem sportowym, jak i logistycznym. Dzięki staraniom organizatorów, zespoły mają zapewnioną opiekę i ciekawe formy spędzania czasu wolnego. Bazą logistyczną dla zawodników był teren Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Współorganizatorami Turnieju był Zarząd Okręgowy NSZZF i PW W Poznaniu, Zarząd Terenowy NSZZF i PW w Ostrowie Wlkp., Służba Więzienna i COSSW w Kaliszu

http://wlkp24.info/aktualnosci/17910,szczypiorno-01-quot-perfekcyjne-przygotowanie-quot-.htmlhttp://wlkp24.info/aktualnosci/17908,swietny-final-wisla-wygrywa-szczypiorno-cup.html

 

 więcej zdjęć w galerii…….