Funkcjonariusze aresztu dla dzieci z ośrodka interwencji kryzysowej w Słupi Zarząd Terenowy Ostrów Wlkp.

W dniach od 25.11. do 12.12. 2014 roku zbieraliśmy świąteczne dary dla potrzebujących dzieci.W bieżącym roku atmosfera ¦wiąt Bożego Narodzenia zagościła w naszym areszcie wyjątkowo wcześnie, bo już dnia 25 listopada, kiedy to rozpoczęliśmy zbiórkę darów na rzecz Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Słupi po Kępnem.

Placówka ta świadczy całodobową opiekę dla osób potrzebujących, wśród których są również bezdomne matki z siedmiorgiem dzieci w wieku od 1 miesiąca do 7 lat. Inicjatorką akcji była mł. chor. Elżbieta Michalska-Banach-członek Zarządu Terenowego NSZZF i PW, która postanowiła wesprzeć księdza Tomasza Hojeńskiego, kierownika ośrodka, w przygotowaniach do Gwiazdki dla najmłodszych mieszkańców tej instytucji. Jej apel o tę szczególną pomoc spotkał się z przychylnością dyrekcji jednostki i dużym odzewem ze strony Zarządu Terenowego NSZZF i PW, oraz wszystkich funkcjonariuszy: ofiarowali oni mnóstwo zabawek, gier planszowych, książek i słodyczy. W dniu 16 grudnia, przybyły na miejsce ¦więty Mikołaj, osobiście wręczył dzieciom wszystkie prezenty. By dopełnić świątecznej tradycji, załoga aresztu przekazała również podopiecznym ośrodka żywą choinkę ofiarowaną przez Pana Andrzeja Perza z leśnictwa we Wtórku.

W reakcji na powszechne słowa uznania za udane przedsięwzięcie, kierowane do pomysłodawczyni, stwierdziła ona skromnie, iż największą nagrodą jest dla niej uśmiech, który pojawił się na twarzach dzieci, kiedy zobaczyły zebrane dary.

http://wlkp24.info/aktualnosci/10267,prezenty-z-aresztu-pojechaly-do-dzieci.htm