27 sierpnia pikieta związków mundurowych przed Sejmem

Pikietę przed Sejmem zapowiadają na 27 sierpnia związki zawodowe służb mundurowych. Na ten dzień w parlamencie zaplanowano wysłuchanie publiczne ws. rządowego projektu zakładającego obniżenie zasiłków chorobowych (L4) funkcjonariuszy i żołnierzy – informuje Dziennik Zachodni.

(…) Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych (FZZSM) zwróciła się wszystkich komitetów protestacyjnych w służbach mundurowych o udział w pikiecie. Początek protestu zaplanowano na godz. 9. O tej samej porze w Sejmie ma rozpocząć się wysłuchanie publiczne ws. przygotowanego przez MSW projektu nowelizacji kilku ustaw. Zakłada on, że żołnierze, policjanci, zawodowi strażacy, pogranicznicy, więziennicy, celnicy, funkcjonariusze służb specjalnych i BOR dostaną zasiłek chorobowy w wysokości 80% (…)

(…) „Członkowie Federacji z najwyższą dezaprobatą przyjęli ostatnie wypowiedzi medialne wysokich przedstawicieli rządu i parlamentu, kwestionujących dotychczasowe uprawnienia funkcjonariuszy służb mundurowych w zakresie pełnopłatnych zwolnień lekarskich i określających je jako nieuzasadniony przywilej” – napisano w komunikacie podpisanym przez przedstawicieli pięciu związków zawodowych zrzeszających policjantów, pograniczników, zawodowych strażaków i więzienników (…)

Cały artykuł…

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/961948,27-sierpnia-pikieta-zwiazkow-mundurowych-przed-sejmem,id,t.html