20- Lecie NSZZ Policjantów okiem związkowca

20-lecie NSZZP w Auli UAM    20 – Lecie NSZZ Policjantów – bardzo piękna uroczystośc , zasłużone pochwały i uznanie . Jako związkowiec zazdrościłem determinacji , stanowczości i trafnego podsumowania tych 20 lat pracy związkowej . Determinacji w pracy związkowej nie mozna odmówić zarówno Przewodniczacemu ZG NSZZ  Policjantów Antoniemu Dudzie jak i Przewodniczącemu NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego Andrzejowi Szaremu . ¦więto zgromadziło w auli UAM wielu polityków zarówno tych którzy byli u steru jak itych którzy ten ster trzymają obecnie .

   Obaj przewodniczący wspominali początki powstania organizacji związkowej ,  dziękowali tym którzy rozumieją potrzebę dialogu , negocjacji , rozmów o tematach trudnych i  niewygodnych dla władzy . Jednocześnie nie bali się w tym uroczystym dniu przypomnieć zwłaszcza politykom o problemach służby o Federacji , która 22 Wreśnia będzie protestować w Warszawie . Stanowczo i  trafnie zwrócili uwage , że niestety zbyt często przedstawicielom strony służbowej myli się służba ze służalczością , że jesteśmy i będziemy apolityczni .

Zastanawiam się jakie bedą obchody 20 – Lecia NSZZFiPW  , kto odważy sie trafnie z determinacja i stanowczo wyrazić to o czym funkcjonariusze Służby Więziennej dyskutują zwłaszcza w kontekście naszej "super " ustawy o SW , w kontekście poczynań strony służbowej . Zastanawiam się czy odważymy się wykorzystać siłę Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych , czy mamy determinację aby walczyć o swoje prawa – każdy może coś zrobić dla innych i dla siebie.  Czy funkcjonariusze zjednoczą się w protestach , które jestem przekonany , że 22 Września nie zakończą się lecz wręcz przeciwnie. Zastanawiam się ile jeszcze funkcjonariusze naszej służby wytrzymają , jak długo będziemy przygladać się na brak szacunku do naszej pracy ze strony decydentów.

                     Do Warszawy 22 Wrzesień.